دکتر مهرداد کاظمیان

متخصص دندانپزشکی ترمیمی


مشاوره وآناليز لبخند

مشاوره تلفنی

نشانی شهرکرد

نشانی

آشنایی با تخصص دندانپزشکی زیبایی

متخصص کیست ؟
دندانپزشکان عمومی که تحت عنوان یا تابلو جراح دندانپزشک شناخته می شوند در یک دوره ۶ ساله با اصول کلی درمانهای دندانپزشکی آشنا می شوند.دندانپزشکان متخصص که در عنوان یا تابلوی آنها کلمه متخصص به صورت واضح دیده می شود پس از گذراندن آزمون ورودی تخصص در دوره های ۳ تا ۵ ساله برای درمانهای پیشرفته و تخصصی آموزش می بینند و در نهایت در آزمون بورد تخصصی شرکت می کنند.

ّ بورد تخصصی َ مجوز تدریس متخصص در دانشکده دندانپزشکی است. رشته های تخصصی دندانپزشکی شامل جراحی فک وصورت / جراحی لثه (پریودنتیکس) / درمان ریشه (اندودانتیکس) / رادیولوژی دهان / پاتولوژی دهان / بیماریهای دهان / پروتز / ارتودنسی / دندانپزشکی کودکان / دندانپزشکی زیبایی وترمیمی می باشند.ذکر کلمه ّ متخصص ّ به صورت واضح معیار تشخیص بیماران برای شناخت دندانپزشکان متخصص است وعضویت در انجمن های گوناگون که بعضا ذکر می شود به معنی متخصص بودن شخص نیست.

آشنایی با تخصص ترمیمی و زیبایی
محدوده درمانهای ترمیمی از درمانهای پیشگیری و کنترل پوسیدگیها تا پرکردن دندانها و بازسازی های وسیعتر دندانهای با تخریب زیاد به کمک روکش و جایگزینی دندانهای از دست رفته با ایمپلنت را شامل می شود. درمانهای زیبایی با محوریت لبخند بیمار شامل هرگونه درمانیست که لبخند بیمار رازیباتر سازد.

به کمک Smile Designe یا طراحی لبخند پس از آنالیز مشکلات دندانهای قدامی بیمار متخصص با روشهای مختلف مانند بلیچینگ (سفید کردن دندانها) لامینیت ونیرها (پوسته های نازک چینی) روکشهای سرامیکی و کامپوزیتها ( مواد همرنگ دندان) لبخند بیمار را زیباتر می کند و به نمای ایده آل نزدیک می سازد.دیدگاه محافظه کارانه و انتخاب درمانهای با ّحداقل تراش بافت سالم دندانَ ویژگی متمایز متخصصین ترمیمی و زیبایی است. از دیگر سو شناخت کامل ّمواد دندانپزشکیّ در آموزش این رشته وجود دارد که به انتخاب مواد متنوع و با ماندگاری و خواص مطلوب منجر می شود.


آدرس مطب : 1
تلفن : 1 - 1

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیوگرافیبیوگرافیمقالاتمتخصص زیبایی کیستبرنامه هفتگیصفحه اصلیسوالات پزشکیپیامهای کاربرانسایتهای دیگر